Česko = Absurdistán

V Česku bylo hned po sobě několik hodně zajímavých případů:

1. Případ: (odborář Dušek)

(„Nechci se nikoho dotknout, ale heterosexuálové spolu nedrží jako homosexuálové. Homosexuál Žaluda drží velmi úzce s homosexuálem Slamečkou. Homosexuál Slamečka měl vazby na homosexuála Nováka. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní minoritní skupiny heterosexuálů, abysme měli rovné příležitosti“ říká odborář Dušek. Poslechněte si.

Výroky všechny pobouřili. Koalice dopravních odborových svazů se rozhodla pozvat Duška na kobereček; výsledkem bylo, že Dušek nebude odboráře zastupovat při jednání s politiky. Údajný homosexuál a ministr dopravy Gustáv Slamečka: „Slova pana Duška připomínají nacistickou rétoriku a nepatří do demokratické společnosti“. Samozřejmě to prohlásil, tak aby nebylo pochyb o tom, co tím myslí, srovnal Duškovy výroky s výroky Adolfa Hitlera. Jiří Hromada dokonce srovnal G. Duška s Dělnickou stranou: „S výroky Jaromíra Duška se vracíme před rok 1945, do doby fašismu. Pan Dušek by se měl stát předsedou Dělnické strany,“ zajíkal homosexuální aktivista Jiří Hromada. Je to ten samý J. Hromada, co lobboval za registrované partnerství a dále požaduje i možnost aby homosexuálové mohli adoptovat děti…

Odborář Dušek prohlásil, že by měl zájem kandidovat do senátu. Jenže strany od něho dali ruce pryč. Místopředseda ČSSD Milan Urban prohlásil: „ČSSD neuvažuje o kandidatuře pana Duška do Senátu“. Další komu se jeho výroky nelíbily bylo M. Zemanovi:  „Já si vážím Jaromíra Duška za jeho dřívější odborářskou činnost, ale nemohu souhlasit s tím, že možná oprávněnou kritiku politických rozhodnutí spojuje s neoprávněnou kritikou něčí sexuální orientace“. Takže de facto odborář Dušek nebude kandidovat do senátu kvůli jeho výroku, protože jak sam řekl: „Ke komunistům nemohu, protože tatínkovi vzali statek. To by se obracel v hrobě“.

2. Případ: (M. Topolánek)

Pozastavují se nad tím, že bývalý volební lídr ODS byl donucen odejít ze svoji pozice kvůli svému výroku (Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr mám pocit, že uhne. A to ten Fischer prostě je Žid není to gay, a ten uhne ještě dřív. To přeci nesouvisí, s tím, že je gay, to souvisí s jeho charakterem, to nesouvisí s tím, že je gay). Výroky pobouřili všechny Židy a dokonce Jan Fischer ml. (syn současného premiéra) prohlásil, že mu to připomnělo Holokaust a byl to také jeden z důvodu odchodu z ODS.

Žijeme opravdu, ale opravdu ve zvláštní době. Přece premiér Jan Fischer sám prohlásil, že je Žid a že slaví židovské svátky. To se ze slova „Žid“ stala nadávka? Kdyby prohlásil, že Fischer je Němec (a byla by to pravda), tak by to asi bylo v pořádku. Politická korektnost jde proti zdravému rozumu.

Takže oba případy názorně ukázali, že v České republice to není se svobodou projevu až tak zřejmé. Ve skutečné demokracii nesmí existovat trest za názor ! Jinak to není svobodná společnost !

David P.

Reklamy