Gratulujeme Jobbiku k volebnímu výsledku!

DSSS Moravskoslezský kraj gratuluje Jobbiku ke třetímu místu v prvním kole.

V prvním kole maďarských voleb podle předběžných výsledků jasně vyhrál pravicový Fidesz s téměř 53 procenty hlasů. Druzí skončili vládní Socialisté, kteří obdrželi téměř 19,3 procenta hlasů a třetí Jobbik pak 16,7 procenta hlasů.

Jobbik (Hnutí za lepší Maďarsko)

Jobbik-logo-bigger_2Hnutí za lepší Maďarsko, zkráceně Jobbik, (maďarsky: Jobbik Magyarországért Mozgalom) je národní pravicová politická strana v Maďarsku. Strana byla založena dne 24. října 2003. Na vzestupu je od demonstrací v roce 2006 proti tehdejšímu premiérovi Ferenci Gyurcsánymu z MSZP. Demonstrace přerostly do ostrých střetů s policií, která použila slzný plyn, vodní děla i gumové projektily. Členové Jobbiku se protivládních akcí aktivně účastnili. Vzápětí Jobbik založil polovojenskou organizaci – Maďarská garda, která má chránit zájmy všech Maďarů. Členy gardy se stalo už několik tisíc lidí. Garda pořádá pochody v obcích s větší koncentrací cikánů a aktivně se zúčastnila blokády maďarsko-slovenské hranice po loňském zásahu slovenské policie proti fanouškům DAC Dunajská Streda. Soudním rozhodnutím byla Maďarská garda rozpuštěna, což 2. července 2009 potvrdil odvolací soud. Podle verdiktu porušovala zákon o spolcích a ohrožovala menšiny. Popularita strany i nadále roste. Ve volbách do Evropského parlamentu 2009 získal Jobbik 3 mandáty.

Jobbik na svém 6. sjezdu založil Alianci evropských národních hnutí, která sdružuje pro-národní strany.

Požadavky ustanovené v prohlášení Aliance:

  • I. Vytvoření Evropy svobodných, nezávislých a rovných národů v rámci konfederace suverénních národních států
  • II. Odmítnutí jakýchkoli pokusů o vytvoření evropského superstátu.
  • III. Prosazování svobody, důstojnosti a rovných práv každého občana a opozice vůči všem formám totality.
  • IV. Přednosti přímého hlasování lidí na rozhodování správních agentur.
  • V. Účinnou ochranu Evropy před hrozbami, jako jsou: terorismus a finanční imperialismus.
  • VI. Mírové a humánní řešení problémů v oblasti přistěhovalectví prostřednictvím opatření, mezinárodní spolupráce zaměřené na rozvoj a soběstačnost v zemích třetího světa.
  • VII. Politika ve prospěch rodin zaměřená na řešení populačního deficitu v Evropě a podpora tradičních hodnot v celé společnosti.
  • VIII. Zachování rozmanitosti v Evropě v důsledku různých identit, tradic a jazyků.
  • IX. Společný boj evropských národů proti sociálnímu dumpingu a ničivému důsledku globalizace.

Tiskový odbor DSSS Ostrava

Reklamy