„Prostý občan“ a volby

Je s podivem, že lídři některých stran chtějí všechno nejlepší pro „prosté občany“. Zajímalo mě, jestli patřím do skupiny „prostých občanů“ a nahlédl jsem do slovníku spisovné češtiny. Zjistil jsem, že přídavné jméno prostý znamená jednoduchý, běžný, skromný a nesložitý, nenápadný. Tedy prostý občane, teď vidíš, jaký vlastně jsi, nebo lépe řečeno, jak tě vidí představitelé celé řady politických stran, které chtějí jen tvé dobro.

Já si ovšem myslím, že slovo prostý v ústech politiků ve skutečnosti znamená člověka bez prostředků, často bez zaměstnání, člověka, který se nedovolá spravedlnosti, protože nemá na úplatky, člověka, který nemá možnost vyjádřit své názory, protože nemá kde.

Tak, „prostý občane“, uvažuj!

Velké strany nabízejí plejádu zkorumpovaných politiků, kteří přicházejí s nevšedními nápady, jak zajistit blaho občanů. Velký bývalý strážce pokladu, který se výrazně podílel na zadlužení republiky, nás nabádá, abychom byli skromní a mysleli na budoucnost. On už ji má bohatě zajištěnou. Beblavé kníže, kterému není ani rozumět, se stává idolem mladých, kteří se nechávají manipulovat, jako vždy velmi lehce. Člověk z Vysočiny dokonce zná řešení, ale zatím ho tají. Těšme se! A pan Zaorálek bojuje za prosté občany.

Jsem lídr za Moravskoslezský kraj a dobře znám poměry v Ostravě. S překvapením zjišťuji, že dvojkou na kandidátce ODS je osoba, která uvádí, že je poradce ministra školství. Strašně by mě zajímalo, co mu poradila. Myslím si, že už dříve se výrazně podílela na likvidaci učňovského školství v Ostravě, stejně tak na faktu, že se z mateřských škol nadělaly hospody a herny, přitom plameně hovoří o významu celoživotního vzdělávání, takže posluchač nabývá dojmu, že se narodil nový Komenský. Anebo „zbojník z Čeladné“, který vytvořil z krásné vesnice středisko pro zbohatlíky a snoby, nedostupné pro většinu lidí.

Tak bychom mohli pokračovat stále dokola. Je tu alternativa ve volbě Dělnické strany sociální spravedlnosti. Proč?

Její lídři jsou nové neotřelé a nezkorumpované osobnosti, které by do Parlamentu přivály svěží povětří a nový duch.

Nebojte se skoncovat se lží, přetvářkou, pokrytectvím a korupcí. Zvedněte hlavy, mlčící většino, a zařvěte tak silně, jak je jen možné.

Jsem přesvědčen, že většina z nás se ztotožňuje s naším programem, i když to nedáváte veřejně najevo. Teď je ta pravá chvíle.

Mgr. Václav Komárek.

Reklamy