Nacionalismus vs internacionalismus

Vlastenectví přestalo být v módě. Pražská vláda označuje vlastence – nacionalisty za neonacisty. Slovy I. Langra „nácky“ a pronásleduje je všemožnými způsoby. Od rozhánění pokojných demonstrací, kdy nafilmovaný policejní přepad průvodu dělbuchy a slznými granáty je veřejnosti vydáván za řádění neonacistů přes osobní obtěžování vytypovaných osob na pracovišti policejními kontrolami až po zákaz opoziční politické strany. Již za doby komunistické totality blábolili zaprodanci stalinských imperialistů o „proletářském internacionalismu“ a nutnosti národů Československa pracovat nezištně pro vítězství světové revoluce a osvobození pracujících z kapitalistického jha. Komunisté měli Kominternu, soc. dem. zas Socialistickou internacionálu, pomocí nichž osvobozovali a stále ještě osvobozují svět.

Pro rozpadu SSSR a vymanění národa z bolševické poroby nastal plánovitý přechod do poroby kapitalistické. Nejprve byla prosazena ekonomická novinka „šokové terapie“, kdy při překotné privatizaci provázené různými podvody byly za dohledu Ministerstva financí vytunelovány všechny domácí banky a po sanaci miliardových účetních schodků ze státního rozpočtu prodány zahraničním kupcům. Poslední IPB banku prodal Miloš Zeman japonské Nomuře /známý případ arbitrážních tahanic/ a Union banku nechal poslat do konkurzu známým soudcem Berkou, nedávno odsouzeným. Tím bylo Česko zbaveno vlastního investičního potenciálu a je plně závislé na zahraničních investorech. V praxi to znamenalo, že všechny vlády po Zemanovi vlastně prodávají práci českých občanů zahraničním investorům, čili internacionálnímu kapitálu asi tak, jako bordelmamá prodává služby prostitutek v nevěstinci. Odtud pramení obří státní dluh, zapletení Česka do války v Iráku a Afghánistánu, poklonkování Mirka Topolánka Washingtonu a prosazování radaru v Brdech v roce předsednictví ČR v EU. V roce 2008 po silně redukované přehlídce ozbrojených sil, jíž se zúčastnilo 1200 osob včetně hasičů, se dokonce ozvaly v masmédiích kritické hlasy, že přehlídka k 90. výročí založení samostatného státu byla zbytečně drahá. Pár dní na to ohlásili „skinheadi“ protestní pochod Prahou na protest proti válce v Iráku. Tu na pokyn mluvčího pražské Židovské obce nečeského jména Banyayi, že se jedná o akci proti židům, poněvadž je to blízko výročí tzv. Kristalnachtu, nastoupilo 1100 těžkooděnců s vodními děly a obrněnými transportéry, nad nimi létaly 2 policejní helikoptéry, aby zabránili ohlášenému pochodu a nikdo ani nehlesl, že jsou takové manévry příliš drahé. Je to pochopitelné, když si uvědomíme, že v USA vládnou sionisté lichvářské skupiny finančníků Rothschilda a spol. a válka proti iráckým i afghánským muslimům je především válkou proti jejich nepřátelům. Pak se samozřejmě akce proti válce v Iráku nemůže líbit ani pražským soukmenovcům a stačil letmý pokyn pana Banyayiho a vládní síly zasáhly…

Organizace Transparency International ohodnotila vloni Česko jako třetí nezkorumpovanější stát po Mexiku a Nigérii. To znamená nezkorumpovanější v EU a v celé Evropě i Asii. To svědčí o naprosté nevěrohodnosti parlamentních politických stran a jejich vlád. Na současném úpadku státu se podílejí stejnou měrou ČSSD i ODS, jejichž vlády si předávaly kormidlo moci v posledních dvaceti letech. Špidla poukazoval v předvolební kampani na zatčení bývalého tenisty Šrejbra 14 dní před volbami 2002 jako začátek boje s korupcí. Šrejbr byl týden po volbách propuštěn z vazby a bylo ticho po pěšině. Prolhanost a pokrytectví parlamentních politiků před volbami graduje. Jestliže kdysi Vlasta Parkanová nazpívala vlezle patolízalskou zdravici pro prezidenta Bushe, pak ji nedávno překonala senátorka Liana Janáčková, když po siláckých výrocích se šla omluvit cikánům na Bedřišce a zmužile vtiskla polibek na neholenou tvář cikána. Ten projevil občankou statečnost, když se po senátorském polibku nepozvracel. To byl tedy tyjátr! Jak moudře pravil po pokusu akademiků s krevními vzorky po třítýdenním pobytu v Ostravě hygienik Vít: „Ostravákům to nevadí, ti jsou na to zvyklí“. Za to by zasloužil ten pán Ropáka roku /mimo jiné/.

Jestliže neustále chybí peníze ve zdravotnictví, nijak se to neprojevuje na mezinárodním poli, kde Česko vydržuje 2 polní nemocnice v Afghánistánu z peněz daňových poplatníků, kteří sami nestačí doplácet na léky, jež potřebují. Asi právě na tyto nemocnice slouží tzv. regulační poplatky. Už v roce 1992 prohlásil tehdejší poslanec ČNR za stranu ODA Ledvinka před televizními kamerami: „Přece nám nebude diktovat lůza z ulice“. Tento pohled na občanskou veřejnost si od té doby osvojili i další politikové parlamentních stran, kteří o opozici mluví jako o lůze. Jaká noblesa! Jaká povýšenost na jedné straně a jaká licoměrnost, jak svědčí polibek paní senátorky Janáčkové na straně druhé!

Základní vlastnost internacionalistů je pohrdání vlastním národem. Vždyť komu slouží snahy o obvinění Čechů z jakéhosi cikánského holocaustu v pracovním táboře v Letech u Písku? Jde o zjevnou snahu zaplést český národ do nacistických válečných zločinů, aby měla státní moc páku – nálepku neonacismu proti opozici.

Pravdou je, že skutečnými vlastenci a nacionalisty jsou spíše lidé chudí a utlačovaní všemožnými daněmi a dávkami včetně neustálého oklešťování občanských a lidských práv /např. tzv. Náhubkový zákon/ nežli novozbohatlíci. Těch se tak jaksi bolesti národa netýkají. Když např. dvacetiletý cikán Jaroslav Suchý je citován celostátním tiskem, když prohlásí, že Češi jsou xenofobní, rasističtí šovinisté a nikdo ze zodpovědných orgánů nezakročí kvůli hanobení národa, rasy, či náboženského přesvědčení, o čem to svědčí. Nejspíš o úctě úřadů k dosavadním zásluhám pana Suchého o českou společnost. Stejně tak, jako pokrok v posuzování policejních přestupků.

Když před léty dostal policista ze Studénky podmíněný trest za zbití občana, který se nechal na kole táhnout psem, zdálo se to řadě lidí mírným trestem. Když byl odsouzen policista, který mimo službu v opilosti rovnou zastřelil občana i se psem rovněž k podmíněnému trestu, nevzbudilo to žádný rozruch v médiích. Když ale zmlátili policisté v Brně Vietnamce a ten zemřel, je z toho veliká aféra, protože tu se už nejedná o pouhého druhořadého českého občánka, nýbrž o pana cizince, přistěhovalého ze zemí Afriky a Asie, jak nám to ukládá smlouva s EU. Samozřejmě nechybí fabrikace rasového motivu a nařčení z neonacismu i policisty, který u toho nebyl a jenom se snažil obviněným kolegům sehnat právní pomoc, jak o tom píše Pavel Mokrý z Brna v ostravské Sedmičce MF. Tento inscenovaný proces svědčí o tom, kam až je schopna zajít zaprodaná byrokracie placená z peněz daňových poplatníků.

Jiří Poledno, předseda místní organizace Ostrava

Reklamy