Obličej zbitého chlapce koloval po internetu…

… ale je to trestné.

Že se divíte? Nikoliv protože žijeme v České republice (v Kocourkově).  Co se vlastně stalo?

4. 5. 2010 v Ústí nad Labem šel 13letý chlapec na vlakové nádraží, aby se vydal vlakem do Krupky. Vlak bohužel nestihl a tak se rozhodl jít k autobusovému nádraží. Tam si ho všimla dvojice cikánů ve věku 15 a 18 let. Přišli za nim a požadovali aby jim dal peníze, chlapec jim je odmítl vydat a tak se na něj vrhli a začali ho surově tlouct. Poté co byl povalen na zem mu žiletkami rozpárali oblečení, sebrali boty a po mnoha kopancích do trupu a hlavy utekli. Polonahý a chůze neschopný se doplazil do haly vlakové nádraží, kde mu nádražní personál zavolal záchranku. Do nemocnice byl odvezen s povrchovými řeznými ranami, natrženou slezinou, zlomenými žebry a otřesem mozku.

Patrika napadli při cestě za matkou romští výrostci a téměř ho ukopali k smrti. Chtěli ho okrást, když nebylo co, pomstili se za „cikány z Hitlerových koncentráků“. Za loupež a rasově motivovaný útok čekají v litoměřické vazební věznici a v diagnostickém ústavu na svůj trest.

Podle teplické policie se jedná o trestní čin: „Zveřejnění obličeje vede k identifikaci oběti a v úvahu přichází přestupek podle zákona o ochraně osobních údajů, kde hrozí až pětimilionová pokuta. Nebo trestný čin neoprávněné nakládání s osobními údaji, za což může jít pachatel až na pět let do vězení“.

Zadejte si do vyhledávače: Romové napadli.

Pokud bude, ten co zveřejnil fotografie toho kluka, odsouzen pak potom musí jít do vězení všichni novináři, kteří psali články o popálené Natálce. Články o popálené Natálce byli plné fotografií, které mohli vést k identifikaci oběti a jednalo se tak o trestný čin.

David P.

Reklamy