Hlídky MO DSSS Ostrava

Místní organizace DSSS Ostrava byla obeznámena obyvatelkou Slezské Ostravy s narůstajícím problémem v okolí Slezskoostravského hradu. Tímto ihned MO DSSS reagovala a vytvořila pozorovací tým tvořený z členů a sympatizantů, aby zjistila rozsah problému v okolí Slezskoostravského hradu.

Pozorovací tým ve dnech 29.-30.12. 2010 vyrazil seznámit se s problémovou lokalitou. Proběhla diskuze s místními lidmi a obhlídka nejkrizovějších míst a objektů.

V poklidné části okolí Slezskoostravského hradu nalezneme problém ve dvou ulicích. Domy, které berou sběrači kovů a organizované skupiny vykradačů (nepřizpůsobiví) útokem. Tito paraziti se nezastaví před vykrádáním rodinných domů, ani za přítomnosti obyvatel nemovitostí.

Činy těchto parazitů po sobě zanechávají velké finanční škody, např. zničený plot, odcizený potřebný kov, veškeré hotovosti, starožitnosti, elektroniku, díry ve střeše atd. Přičemž tyto škody v jistých případech dosahují k desítkám tisíců korun a neustále se opakují.

Pozorovací tým se zaměřil na monitorování sběračů kovů na ulicích Podzámčí, Klášterní a místního sběrného dvoru a k vytvoření databáze tzv. šroťáků k přesné a rychlé identifikaci pachatelů.

29.12. 2010 pozorovací tým při průjezdu dolu Zárubek přistihl pachatele (nepřizpůsobivý pár) zrovna při krádeži kovu v areálu firmy Kappi CZ, kdy pachatelé byli následně zachyceni a předáni policii ČR.

Nebudeme nadále nečinně přihlížet na neschopnost řešení problémů v ulicích Podzámčí, Klášterní, když se zástupci DSSS Ostrava budou snažit zúčastnit se nejbližší schůze zastupitelstva Slezské Ostravy.

Reklamy