Přežijeme rok 2012?

Podle starého mayského kalendáře má nastat v roce 2012 konec světa. Prý dojde k nějaké blíže nespecifikované katastrofě. Věřte či nevěřte!

Myslím si, že konec světa už pomalu začíná. Vezměte v úvahu poslední události v Tunisu, Egyptě a Jemenu. Zamyslete se nad rozpínavosti muslimů, kteří nás jednou pohltí. Kde je katolická církev, co činí na svou obranu? Nic, jen ochraňuje pedofilní a homosexuální kněze. Měla by hrát úlohu pevné hráze na obranu křesťanství a naší kultury. Amerika se klaní Číně, která hospodářským růstem ve světě nemá obdoby.

Takže situace ve světě není nijak optimistická. Jestliže se blíží konec světa, pak v naší republice je už tento proces v plném běhu. Vemte v úvahu falešné sliby politiků.

Kde je 170 000 pracovních míst, které sliboval pan premiér? Termíny dalších slibů už dávno prošly a nic nebylo splněno. Problémy zdravotnictví nedokáže nikdo vyřešit, protože jim současný stav vyhovuje. Důchodová reforma. Občané budou platit do soukromých fondů nemalé částky. Zakladatelé těchto fondů už jásají, protože s těmito penězi budou zacházet s obvyklým způsobem, to znamená, že je rozkradou. Majitelé těchto fondů budou zcela nezávislí a při poměrně rychlém střídání vlád po čase už ztratí přehled o hospodaření těchto fondů. Chci vidět, kdo od nich dostane aspoň korunu.

Naše země není řízená zákony, nýbrž politickou zvůlí. Všechny kauzy dosud zameteny, zejména na ministerstvu obrany. Současný ministr obrany, jinak velký lidumil a člověk oddaný své straně, čelí jakémusi podezření, věřím v jeho nevinu a hlavně tomu, že kauza bude rychle zametena pod koberec.

Pouštíme své děti ráno do školek a škol a nevíme, jestli se nám vrátí domů. Policie je netečná, pedofilové jsou nekontrolovatelní, nezbývá než si pomoci sami dle starého přísloví „oko za oko, zub za zub“. Snad se to zlepší s novým policejním prezidentem. Když jsem ho viděl v televizi, řekl jsem si, že člověk s tak inteligentním výrazem tváře a celkovým vzhledem je prototypem intelektuála na policejním trůně.

Úřad pro ochranu osobních údajů je tu proto, aby chránil zloděje a podvodníky, abychom se nic nedověděli, co by mohlo uškodit politikům a jejich kmotrům.

Porovnejte se mnou dvě rodiny, žijící v tomto státě. První rodina – babička 45 let, invalidní důchod, její dcera 30 let, invalidní důchod, a vnučka 15 let, mateřské příspěvky, dvouleté dítě. Kde jsou mužské protějšky? No přece ve výkonu trestu, živí je stát. Druhá rodina – děda pracoval do 71, pak už ho nechtěli. Babička pracovala do 66, pak musela odejít. Syn vykonává dvě zaměstnání, aby uživil své dvě děti. Jeho žena pracuje na plný úvazek. Jestli uhádnete, která z těchto dvou rodin je romská? Je to těžké, že.

Romové chtějí vzdělání, ale nechtějí se namáhat a vzdělávat. Zrušte všechny nadace, které jim cpou peníze anebo je pošlete studovat do Plzně, kde si mohou vzdělání koupit.

Je sprostou lží tvrzení, že romské děti jsou umísťovány do speciálních škol záměrně. Je to lež. Sami jejich rodiče je přivádějí k zápisu přímo do speciálních škol, protože vědí, že se tam jejich děti nemusí o nic snažit a vše půjde bez námahy, tak jak jsou zvyklí.

Těch důvodů, že u nás už konec světa nastal, je pochopitelně víc. I to, že se každý den rozkrade 1 miliarda korun. Spousta lidí se přiživuje na nesmyslných dotacích a grantech, zrušte je.

Pan prezident pravil, že se každý občan má postarat sám o sebe. Tak nevím, jestli zlodějů, kteří kradou a loupí, by měli být trestáni. Vždyť se přece starají sami o sebe a jinak to nedovedou. Tak se každý staráme sami o sebe bez ohledu na druhé, jak jen můžeme. Kdo chce poctivě pracovat, má smůlu, tento stát mu to neumožní.

A tak občané ve snaze uspíšit konec světa zvolili tuto koalici, která na tom usilovně pracuje. Lidé, prosím, prohlédněte tyto nečisté hrátky s námi občany a při příštích volbách smeťte od moci ty, kteří to s námi nemyslí dobře.

Máme v rukou obrovský potenciál, jen ho využít. Nechceme dopadnout jako v Tunisku – Egyptě, to jistě ne. Demokratickou cestou lze dosáhnout daleko více. Jen nebuďme lhostejní!

Mgr. Václav Komárek, Ostrava