Dobrá vláda, která nemlsá

Je s podivem, jací lidé se v demokratické společnosti mohou dostat k moci prostřednictvím politických funkcí. Je v tomto směru demokracie nebezpečná? Nejspíš ano.

Podívejte se na současnou vládu, která prostřednictvím svých ministrů přijímá rozhodnutí a opatření, namířená proti občanům této země. Až na pár zbohatlíků nikdo nesouhlasí s politikou této vlády, která se chová, jakoby se nic zvláštního nedělo.

Máme pocit, jakoby se v naší vládě objevovaly prvky totalitárního vládnutí, vy lidé budete dělat to, co chceme my, na vašem názoru nám nezáleží.

Pan ministr zdravotnictví nám s tváří hodného strýčka klidně sděluje, že léčba bude jen pro vyvolenou část národa a ostatní mají smůlu. Lékař nám pak předepíše léčivé látky a lék si můžeme umíchat doma sami. Je to řečeno s mírou jisté nadsázky, ale suďte sami.

Je zajímavé, že se k těmto problémům nevyjadřují lékaři, kteří nejsou schopni pozvednout hlas na obranu pacientů a nebojují za ně tak, jako bojovali za své platy. Proč je tomu tak, je celkem jasné. Očekávají další peníze do svých bezedných kapes.

Ministr sociálních věcí a jeho důchodová reforma budí úžas. Je to zřejmě výplod zvlášť moudrých hlav. Máme za to, že vývoj spěje k situaci, kdy stát žádné důchody vyplácet nebude, občane, starej se sám o sebe. Nám budeš jenom dávat daně a dávky, od nás nedostaneš nic. Když se podíváme na upřímnou tvář pana ministra, můžeme věřit, že přijde ještě s hrůznějšími návrhy.

V reakci na poslední protestní akci odborářů prohlásil, že 40 tisíc lidí jsou ti, které zmanipulovaly odbory. Všechna čest odborům za jejich manipulační schopnosti, pan ministr nedokáže zmanipulovat nikoho. Myslíme si, že čas uzraje a namísto 40 000 jich bude podstatně více. Jaké asi bude další prohlášení pana ministra, až jednou z anonymního davu, nedej bože, vylétne dlažební kostka nebo zápalná láhev.

Pan ministr obrany je zvláštní kapitola. Zbyl nám tady, spolu s ministrem zahraničí, jako neblahé dědictví po panu Havlovi, a funkcí se drží zuby nehty. Se státními penězi zachází, jako by mu patřily. Jeho mužný zjev ho předurčuje, aby bránil svou vlast v případě ohrožení. Moc nemluví, zřejmě proto, aby nevyšlo najevo, že nic neumí a ničemu nerozumí.

Ministr financí pak přežije všechny zvraty bez újmy. Je v podstatě nesmrtelný.

Do vlády se nacpali představitelé VV, kteří brzy odešli, protože sebekriticky se nyní očišťují a nedej bože, aby se vrátili zpět.

Růžolící představitel spravedlnosti je jen loutka, která se musí hýbat tak, aby z právního hlediska byly všechny prohřešky mocipánů v naprostém souladu s naším právem, rozuměj tím právo silnějšího.

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Všem vládne pan předseda, který moc nevládne, protože pořád zatím řeší koaliční hrátky a na vládnutí nemá čas. Jeho projevy jsou dost monotónní, protože neustále opakuje frázi o Řecku a skloňuje slovo reforma ve všech pádech. Slovo reforma znamená ovšem úpravu nebo změnu stávajícího stavu směřující k jeho zlepšení. U pana předsedy zatím všechny „reformy“ směřují ke zhoršení stávajícího stavu.

Všimli jste si, jak jsou členové vlády hezky urostlí? Břicha jim nevejdou do dobře šitých obleků. Měli by si vzít příklad z pana prezidenta, který díky tenisu a lyžování vypadá jako trénovaný atlet. Takže chlapci z vlády, více sportujte, méně mlsejte, hrajte volejbal a tenis a budou z vás chlapíci k pohledání. 🙂

Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová, DSSS Ostrava