Kdo je pan Bátora?

Určitě není tím, za koho je v současné době některými vládnoucími činiteli označován. Měl jsem příležitost setkat se s panem Bátorou na manifestaci před kanceláří Sudetoněmeckého spolku. Tento protest se konal na podporu Benešových dekretů, o jejichž zrušení suděťáci usilují.

Hovořili jsme o současné politice a jiných aktuálních otázkách současnosti. Vím, že pan Bátora je velice inteligentní člověk s širokým přehledem a s kritickým pohledem k řadě osob našich vládců. To je zřejmě hlavní důvod, proč se stává nežádoucí osobou a je označován za extremistu či dokonce fašistu.

Je s podivem, jak proti němu brojí „kníže pán“. Asi ho nemá rád proto, že na rozdíl od něj je pan Bátora inteligentní, nic neukradl a umí česky. To, co říká má hlavu a patu. Pan Bátora prý prohlásil, že kníže prská. To se jistě mýlil, neboť kníže nejen že prská, ale také slintá, breptá tak, že mu člověk nerozumí. O obsahu jeho řeči nelze pochybovat, je to jedna pitomost za druhou.

Navíc je to člověk úplatný. Nechal prodávat nemocné a chcíplé ryby ze svých rybníků, přes zákaz hygieny a tím mohl poškodit zdraví lidí. Následně pak propustil svého porybného, který na věc upozornil. A co 5-ti miliónová dotace, kterou dostal na své „rybníčky“ a kterou měl vrátit pro nesplnění dotačních podmínek?

Člověk, který se paktuje se sudetskými Němci, řídí nebo spíše neřídí naši zahraniční politiku, která podle toho vypadá. Společně s panem Kalouskem tvoří dvojici, která hraje čitelnou hru. Já tobě do kapsy, ty mě do peněženky. Jejich působení pak připomíná totalitní vládce, kteří nám určují co je správné a co ne, a přispívají tak k nenávisti občanů ke způsobu jejich vládnutí.

Kdo má jiný názor, je extremista, fašista či občan s jinou nálepkou negativního charakteru. Diskriminovat pak člověka kvůli jeho názorům ztrátou zaměstnání je čistě fašistická a komunistická metoda. Nakonec tato metoda se účelově používá ve všech režimech. Vzpomeňte na rok 1968, kdo nesouhlasil se vstupem vojsk, ten letěl. 1989 – kdo zastával nějakou byť i malou funkci – vyletěl.  Takže v tomto směru se „demokrati“ od svých totalitních předchůdců nijak neliší.

I pan Zaorálek, přezdívaný Tlachálek, si přihřál polívčičku, snad se sám chystá na post ministra zahraničí. Rád by přitáhl do vlády pana Kajnara a tak odsoudil pana Bátoru. Má tím o konkurenta méně.

A ještě poznámka ke knížeti. Ten označuje pana Bátoru za nacistu. Kdo však založil pracovní tábor v Letech u Písku. Byl to otec pana knížete, který tak získal levnou pracovní sílu. Byl to vpravdě „vlastenecký počin“. Tak jak to vlastně je? A tak nám beblavé spící kníže bude dál řídit zahraniční politiku a dál bude všem jen pro smích.

Je-li členem zednářské lóže, jak se o něm mluví, pak je to podivná organizace, která takto zřejmě nesdružuje schopné, pracovité a inteligentní lidi, ale naopak lidi, kteří si přivlastnili majetky nevídané hodnoty a teď rozhodují o osudech lidstva.

Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava

Reklamy