Jen hlupák věří slibům

Měl jsem možnost setkat se na pracovní cestě ve Francii (Lotrinsko) s francouzským inženýrem, který prováděl „zeštíhlení“ OKD, kde jsem mu položil otázku. Pane inženýre, jak je možné, že u vás provádíte restrukturalizaci skoro 20 let a ještě ji nemáte dokončenou, a u nás jste ji provedl během jednoho roku? Odpověď byla zajímavá – Já jsem splnil úkol vaší vlády (ministr průmyslu Ing. Vladimír Dlouhý). Proto je třeba, občane, zamyslet se, proč a kdo prodal byty bývalého OKD (cca 40 000 bytů), nyní RPG, panu miliardáři Bakalovi za hubičku.

Byla to právě koalice pod vedením ČSSD, kde figuroval „křišťálově čistý Standa“, který nebyl schopen vysvětlit koupi bytu v Praze v hodnotě několika miliónů. I když byl „odejit“ kupuje apartmán na Floridě či pozemky a nemovitosti v ČR. Nyní patří k multimilionářům – tj. „společenství elit“.

Ano, byly to právě stabilizační byty pro horníky, kteří se upsali minimálně na 10 let práce v dole. A tyto byty byly již dávno zaplaceny nejen penězi, ale i zdravím či životy horníků. Když byl tento prodej bytů napaden, byl i Bakala ochoten je v budoucnu prodat. Počítejme s tím, že za tržní cenu. Ovšem je to slepice, která snáší zlatá vejce, tak se toho asi brzy nedočkáme.

Dochází k jevu, že lidé tyto byty opouštějí, stěhují se do svého či pronájmu, který je levnější. Dokonce v Ostravě, Místku či jinde tyto byty opouštějí Korejci (Hyundai) a Vietnamci, u kterých lze očekávat, že netrpí finanční nouzí, a byty zejí prázdnotou. Co s tím? Peníze se musí točit, tak se zde sestěhovávají nepřizpůsobiví občané, za které to platí stát – což je občan i důchodce.

Tvrzení, že důchodce dostává čistý důchod a neplatí daně či pojištění, je zavádějící. Právě za vlády KSČ byly důchody očištěny od těchto položek z důvodů ryze administrativních. Kromě toho výše důchodů dosahuje necelých 40 % dnešní průměrné mzdy, což před r. 89 by byly v dnešním přepočtu vyšší zhruba o 15-20 %.

Proto prostý občan musí být masírován médií, která jsou ovládaná politiky a nadnárodními korporacemi včetně p. Bakaly. Protože ví, že „kdo maže, ten jede“ a není pro něj problém poskytnout sponzorský dar (úplatek) politickým stranám ODS, TOP09 a VV, které pracují nyní v jeho službách a ne pro občana. Tím jsou ale záměrně brzděny zákony jako původ získaného majetku, anonymní akcie, progresivní zdanění aj.

Je to sice jen určitý segment problémů, který je obdobný v celé ČR. Na tobě, občane, je, jak naložíš se svým hlasem a budeš volit svou budoucnost a budoucnost svých dětí či vnuků. Zřejmě jste pochopili, že 23 let to byly sliby, které nebyly nikdy splněny. Jen hlupák věří lžím vládnoucí garnitury.

Na závěr chceme připomenout, že DSSS stojí za prostým občanem, chceme spravedlnost pro všechny, ale dle médií jsme nevzdělaní lidé se sklonem k populismu, rasismu či fašismu. Tito mocipáni s falešnými tituly jsou si vědomi, že jsou ohroženy jejich prebendy, se neštítí dnes ničeho. Ano, je to DSSS, která chce vyměnit tyto „zločince“ slušnými a poctivými občany, kteří vědí, co je to práce a ne spekulace, a to za cenu protestních akcí či ve volbách. Nedovolme, aby nám opět vládli Palasové, Drobilové, Lukšové, a další jména si můžete sami doplnit.


Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová, DSSS Ostrava

Reklamy