Piková dáma

V karetní hře „Srdce“ je piková dáma tou nejhorší kartou, kterou můžete dostat, což nás postihlo v české politice, kde je možné vše.

Proto ani příliš nepřekvapuje skutečnost, že jedna osoba ženského pohlaví, o čemž nás přesvědčila fotografováním v plavkách, momentálně cvičí se všemi. Na ní závisí osud vlády, parlamentu a vlastně celé republiky.

A je to o to zajímavější, že paní Piková nemá ke své činnosti žádný mandát. Kdo za ní stojí? Koho zastupuje? Odešla ze strany, kterou pan ministr od peněz označil za stranu slizkých a podlých osob, kterým se nedá věřit. A přesto s ní vyjednává premiér a zástupci koalice a hledají cesty, jak si udržet lukrativní koryta a tím i moc.

Paní vicepremiérka, posedlá touhou po moci, má teď starosti, jak sehnat peníze pro uplacení přeběhlíků, aby jich bylo co nejvíce a dosáhli tak kýžené „bezpečné většiny“ v parlamentu. Jistě v tom nezůstane sama, přátelská koalice jí peníze pomůže sehnat, protože stranické pokladny jsou plné peněz díky panu Drobilovi a jemu podobných snaživců, kteří v tom umí chodit.

Pak je tu ovšem ještě příslib dobře placených funkcí a míst, na které se členové platformy už třesou. Takže „bezpečná většina“ bude a vláda ve spolupráci s odpornými a slizkými členy VV bude dále škodit této zemi.

Je tu ještě další tok peněz, a to od českých zbohatlíků, kteří tuto vládu potřebují, protože jim jde na ruku a kteří pomohou, když bude nejhůř. Svými finančními injekcemi zase ovlivní politické dění a zachrání tak „protikorupční vládu“.

Nejlepší ministr financí, označovaný za nejbohatšího občana ČR, podal trestní oznámení na pana Jančuru, který ho takto označil a naznačil, jak k těmto penězům přišel.

Pan Jančura je nesmírně pracovitý a schopný člověk, který se vypracoval k úspěchu v podnikání vlastní usilovnou prací, která lidem přináší užitek. Na výsledky jeho práce je třeba pohlížet s obdivem.

Na práci nejlepšího ministra a hlavně na výsledky jeho práce je také třeba hledět s obdivem. Obrovské zadlužení země, rozbujelá korupce, na druhé straně osobní obohacování, to zaslouží uznání.

Hádejte, kdo vyhraje u soudu. Na výsledek si můžete s jistotou vsadit u sázkové kanceláře. Nikdo panu ministrovi nic nedokáže, protože za léta svých funkcí ve státní správě dosáhl mistrovství a virtuozity v tom, jak své prohřešky a nečisté tahy učinit zcela legálními v souladu se zákony.

Nespokojenost občanů narostla do nebývalých rozměrů. Tolik zlosti a nenávisti mezi lidmi člověk nepamatuje. Jestli si někdo myslí, že vše vyřeší předčasné volby, je na omylu. Když po předčasných volbách volá pan Nečas či Kalousek, je to nanejvýš podezřelé. Tito pánové mají totiž jasno, co bude po volbách, s kým se spojí a co podniknou, jen aby nepřišli o svá koryta a moc.

Chmurné vyhlídky pro tuto zemi do další budoucnosti. Pouliční protesty odborů a iniciativ jsou jen prázdným gestem, které nic nevyřeší. Pan Kalousek je hezky pozdraví, když je potká, jak prohlásil, a tím všechno skončí.

Situace u nás potřebuje tvrdší a razantnější řešení po vzoru Islandské revoluce. Je třeba vyčistit „Augiášův chlév“!


Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová; DSSS Ostrava

Reklamy