ČR – země paradoxů

Jsme v situaci, kdy po 23 letech tzv. ekonomické transformace jsme dospěli k zadlužení země i občanů, k nezaměstnanosti, korupci atd.

Jak je možné, že nejsou na nic peníze. Současná politická situace je společenská tragikomedie neboli panoptikum voskových figurín. V této zemi zmizí přes stovky miliard ročně v neprůhledných zakázkách, tyto peníze samozřejmě někde chybí a naše „zodpovědná vláda proti korupci“ je shání od invalidů, důchodců, studentů a sociálně slabých. A věřit, že je dostanou zdaněním bohatých, je v dnešní době „sci-fi“.

Proto uvedeme několik skutečných událostí. Navštívil nás jeden starobní důchodce s podklady, kdy byl navštívit Finanční úřad v Ostravě. Chápeme, že čísla lidi moc nezajímají, ale přesto je zapotřebí se těmito fakty zabývat. Za 6 týdnů si vydělal 10.478 Kč, když mu z této částky byly přiznány tzv. paušální náklady (Živnostenský list, školení, cestovné, certifikát ČNB) ve výši 6.287 Kč, tzn., že výdělek činil 4.191 Kč. Z toho musil zaplatit sociální pojištění ve výši 1.530,- Kč a 283,- Kč zdravotní pojištění, takže jeho čistá mzda činila 2.378,- Kč.

Naproti tomu známý paradox, kdy nezaměstnaná manželka funkcionáře ODS v jižních Čechách dostává od r. 2007-2011 asi 45 miliónů Kč a z toho 19 miliónů od společnosti rybářství Třeboň. Jde o státem dotovanou společnost na podporu rybářství a prodej kaprů a my se dovídáme od „kmotra“ ODS, že transakce spočívají v legálních operacích, na které se nevztahují daňové povinnosti. To je nyní známý případ, ale kolik podobných případů existuje – desítky, stovky či tisíce?

Další případ – jak je možné, že žena snědé pleti, která nikdy nepracovala a do systému nedala ani korunu, bere na sociálních dávkách 28-35 tisíc Kč? Jak k tomu přijdou lidé, kteří pracovali několik desítek let a nyní pracují za minimální mzdu. Anebo jsou na sociálních dávkách, která sotva stačí na přežití. To i vězni se mají lépe.

Zajímavé je, že se to netýká funkcionářů ODS či ČSSD, kteří se po volbách nedostali na své původní pozice. Pro ně totiž neplatí heslo „občane, postarej se sám o sebe“. Pro tyto funkcionáře se ihned našlo místo, ať to byla pozice ředitele, konzultanta či poradce, případně ve správní radě.

Co říkáte na to, že se stále zamlčuje kolaborace (vlastizrada) 49 senátorů a senátorek v souvislosti se schválením smlouvy o fungování EU, kterou podepsali bianco šek na cca 350 miliard Kč v režii ČSSD a ODS.

Vrcholem paradoxů je ale činnost p. Kalouska, který chtěl a zahladil výsledky kontroly na ÚS, kde se přišlo na to, že i ústavní soudci kradou – že by si jako „věřící“ kupoval odpustky?

Jistě se nikdo již nediví, že ještě neexistuje zákon o prokazování původu majetku, který je v civilizovaném světě běžný. Není to v zájmu našich politických „špiček“, která se drží u moci přes značný odpor občanů (viz demonstrace 21. dubna 2012 na Václavském náměstí v Praze za odstoupení vlády a nové parlamentní volby). Tato mafie vedená p. Nečasem včetně ministra Pospíšila se odvolává na zákony a na to, že byla zvolena na 4 roky, ale zákony sami porušují. Jak dlouho si to necháme líbit a manipulovat sebou? Zde jedině nás spasí revoluce po vzoru Islandu!

Tak jsme nebo nejsme země paradoxů?


Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová; DSSS Ostrava

Reklamy