Kubiceho dobroty

Pan ministr vnitra je typem, jakého pravice v čele s ODS dlouho hledala. To, že vypadá jako bezdomovec, není až tak důležité, i když leccos napovídá.

Zajímavé jsou jeho monology. Jeho slovní zásoba je na úrovni papouška žako, obsah jeho promluv čpí žumpou, ze které bohatě čerpá jsa řízen svými chlebodárci z vládní kliky.

Má zajímavý hodnotový rejstřík, vyjádřený počtem policistů na jednu sledovanou osobu. Na poslance Ratha 100 policistů, na pana Vandase stovky policistů, na ministra Vondru, který prošustroval stamilióny nula policistů. Jsou to jistě zajímavé počty, které jasně naznačují, že se zdaleka neměří všem stejným metrem.

Načasování „akce Rath“ je rovněž klasický případ předvolební manipulace, vzpomeneme-li si na tzv. Kubiceho zprávu. Současná vládní klika musela dlouho usilovně přemýšlet, jak otočit situaci, která pro ni před volbami vypadá tragicky. Tak zvolila osvědčenou taktiku.

Dnešní český volič má tuto taktiku již přečtenou a v každém případě dá své hlasy opozičním stranám, takže ODS a TOP09 jejich hlasy nezíská. Tak hloupý český volič určitě není.

Čeští prezidenti si před svým zvolením odseděli nějaký čas v kriminále, od Husáka po Havla. Obávám se, aby z tohoto pohledu se nestal p. Rath budoucím prezidentem ČR. Kandidáti na prezidenta se objevují jako houby po dešti. Člověk se děsí představou, že by některý z nich mohl být zvolen.

Pan P. Sobotka, který je zvyklý na podrazy a zákulisní manipulace; tichý Evropan pan Tošenovský, který za nás bojuje v Evropském parlamentu, až se z něho kouří; paní Bobošíková, která si dme pýchou hruď už dnes nad svou důležitostí.

Vrcholem všeho pak je prohlášení pana Dlouhého, že nevylučuje svoji kandidaturu. To je výsměch všem občanům této republiky. A tak bychom mohli postupovat jméno po jménu a zjistíme, že kandidují prospěcháři, podvodníci a lidé, kteří nic neumí a nic neznamenají včetně politického koryfeje p. Zemana, který působí jako politická vykopávka.

Ovšem s porovnáním s bývalými a současným prezidentem tito kandidáti nijak nevybočují z řady. Jejich morální a charakterové vlastnosti jsou totožné. Ověříme si to, až začnou na sebe navzájem vytahovat špínu a ukazovat, kdo nakradl více. Určitě se dočkáme.

Náš pan prezident si opět vyjel na výlet a prohlásil, že nejlépe se cítil v Chicagu. Uhodli jste proč? No přeci je to město nechvalně známé svou gangsterskou minulostí a zločinem. Že by snad proto?


Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová; DSSS Ostrava

Reklamy