Zdraví a rozum

Nestyďte se kdykoliv a kdekoliv za svoji neumělou snahu se uzdravit. Buďte aktivní na své úrovni a v tom, o čem si myslíte, že tomu rozumíte nebo tomu alespoň věříte. Když necháte péči o sebe jenom na cizím člověku, tak vlastně bezvýhradně souhlasíte s jeho pravidly rozhodování o tom, co se s vámi má stát a stane. Stáváte se nevolníkem, otrokem z vlastního dopuštění. Je to příjemné nemyslet, nenést odpovědnost za sebe a v přiměřeném pohodlí ekonomických možností a technických vymožeností čekat na slibovaný příchod zdraví.

Zamyslete se nad tím, kdo a jaký trest ponese za nezvládnutou odpovědnost za vaše zdraví. Prostě se zamyslete nad svými životními prioritami zavčas. Slovo „zdraví“ znamená varování a nebezpečí, strach, a přišel nejvyšší čas použít vlastní rozum a odpovědnost, jinak skončíte v rukou někoho jiného, jehož rozum a odpovědnost směřuje přes všechny reklamní a klamavé řeči k údržbě vlastní peněženky. Slovo „zdraví“ chápejte jako heslo k obezřetnosti proti snaze vás manipulovat.

Je známo, že rapidně narůstá počet občanů, jež trpí depresemi a úzkostnými stavy. Dalo by se mluvit o epidemickém charakteru. Ztrácíme základní hodnoty. Série skandálů na politické scéně zapříčinila, že se usadila špatná atmosféra a lidé propadají negativním emocím. Za tento stav jsou zodpovědní politické elity a sdělovací prostředky. Chybí poslové dobrých zpráv a věcná argumentace. U mnoha lidí ustupuje rozum. Není třeba vysvětlovat nutné reformy, ale provést kritickou analýzu těchto reforem a jejich dopadu na život rostoucího počtu lidí či důchodců s podprůměrnými příjmy.

Jak si vysvětlit fakt, že do funkcí správců země volíme stejné ksichty. A co léčba – ta konzervativní (léková) – lživé oblbování už přestalo zabírat, tak nezbývá než ta invazní – revoluční „chirurgický řez“.

Co tak stanovit diagnózu vládě – shrneme to pod oblíbený termín – psychopati, které je třeba izolovat, protože jsou občanům velmi nebezpeční.


Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava


P.S. Když budeme chtít po vás aktivitu, musíme vám dát pokrm a nechat vyloučit exkrementy. Odpady není kam vyloučit a náš organismus je zanesen. Nežádoucí mikrobi oslavují a vy naopak.

A co přísloví, když nevíš, tak se zeptej. Otázky jsou znakem boje o život. Nemáte-li otázky, můžete si začít přikládat drny.

Reklamy