Kalousku, přestaň lhát

Největší „intrikář“ v politice se chlubí na veřejnosti, že je nejlepší ministr financí na světě. Je třeba se pochválit, když občan jej chválit nechce a myslí si úplně něco jiného. I přes veškeré zdražování dluh roste dál, přesahuje výši 1,8 biliónů Kč.

Stačí se jen podívat do Polska a vidíme příčinu tohoto dluhu. Hned u první benzínové pumpy, kde tankují desítky aut a kamiónů s českou poznávací značkou. Není se co divit, když benzín a nafta je o několik korun levnější a zároveň je možnost zakoupit si zeleninu, ovoce, potraviny, maso, uzeniny, boty, oděvy, umělé květiny, drogistické zboží, cigarety, stavebniny, nábytek apod., kdy ceny jsou nižší o 30-100 % i více než u nás v ČR, včetně služeb a dopravy do 30 km zdarma.

Kromě toho se zde objevuje nový fenomén, když svatební hostiny, rodinné oslavy, promoce se začínají slavit v Polsku, kde to vyjde mnohem levněji, a to nemluvíme o zahraničních zájezdech a letecké dopravě.

V současné době je poptávka po vejcích, které u nás stojí 4-7 Kč. Polští prodejci reagují pružně na poptávku, kde plato vajec přijde na 70-75 Kč dle velikosti, ale hlavně nikoho neomezují, kolik si jich může koupit. Kupodivu dávají i množstevní slevy, a to nejen u vajíček, ale i u ostatních výrobků.

Proto je nutno podívat se a přesvědčit přímo v příhraničních oblastech nejen Polska, ale i Rakouska a Německa. Denně jsou to desetitisíce našich občanů, kteří zde nakupují, kolik utratí miliónů za měsíc či za rok.

V Ostravě a v dalších městech jsou naši prodejci, kteří zboží nakupují v Polsku a u nás prodávají – se značným ziskem. Působí zde i další skupina lidí z Vietnamu, která prodává zboží bez dokladu přímo z ruky a nemůžete použít ani platební kartu. Ale i to se českému občanovi vyplatí.

Tomu lze zamezit kontrolou a jedna z těchto kontrol je registrační pokladna. Ale ministr „dluhů“ tvrdí, že tyto pokladny jsou drahé a obchodník musí mít alespoň dvě pro případ poruchy. My však nevidíme problém u těchto podnikavců s ohromnými zisky, aby si pokladny kupř. pronajali nebo to řešili půjčkou. Navíc část tohoto odvětví (výroba pokladen) by zvýšila zaměstnanost včetně servisní služby.

Zde se pan ministr chová velmi benevolentně, tj. hlídat daňové úniky, které jdou do miliard Kč a chová se jako známý gangster z 30. let minulého století, který neplatil daně a byl po zásluze potrestán. Ale vzpomeňme si na rčení, že „na každého jednou dojde“ či „boží mlýny melou pomalu, ale jistě“.

Víme, že to není nic nového, ale Kalousek nevidí a neslyší a chová se jako kmotr, který nic nemá. Všechno má bývalá manželka vč. dětí a chudák musí spát na hotelovém pokoji (ne na ubytovně). Příště nám pro změnu poví „O Karkulce“, ale lepší pohádka by byla „Oslíčku (občane), otřes se“. On dnes žije, včetně skupiny „vyvolených“ v ráji, ale prostý člověk či důchodce zažívá existenční peklo.

Závěrem – vzpomínáme si, když před několika lety přijeli polští prodejci prodávat své zboží do Ostravy – viz památka zesnulých a v tom okamžiku měli čeští prodejci po kšeftu, ceny květin, věnců, svíček atd. 2-3x levnější. Dnes již nejezdí, nemají důvod, my přijedeme k nim. A ti, kteří zde zůstali, mají ceny mnohem příznivější než naši prodejci. Ptáme se, jak je to možné?! Nebo je náš ministr financí placen občany Polska, Rakouska a Německa?

 

Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová; DSSS Ostrava

 

P.S. „Za každým velkým majetkem se skrývá zločin“.

Reklamy