Život v ráji

V České republice je vytipováno přes 300 lokalit, kterým se říká ghetta. Avšak současné ghetto je ráj. Každý dostane podporu, a to takovou, že pracovat nemusí. Podporu ovšem ztrácí, jakmile by začal pracovat a měl nějaký majetek. Podpora se musí utratit. Proč by pracoval a šetřil, když je to nepohodlné. Proto nepracuje.

Vypadá to, jako by společnost pěstovala „nefachčenka“, aby jim nekonkurovala na trhu práce. Nuda je hlavní náplní života. Z nudy a ponorkové nemoci ve stísněných bytech vzniká zločin, který se násobí výchovou ve stejném zločineckém prostředí, protože většina lidí tu žije minimálně jednu generaci. Dostali se sem pro neschopnost uspět venku. Tato neschopnost je obvykle zapříčiněna alkoholem, drogami, zločinem či nedokončeným vzděláním, protože normální snaživý člověk se do ghetta nedostane. Proto zločinnost je jaksi dědičná jak genově, tak především výchovou v tomto prostředí.

Všude ovšem a téměř vždy je prý špatná společnost, stát je obviňován, že za všechno může. Chudí jsou nevinní, vina se hledá jinde. Je to samozřejmé, když obyvatelé ghetta se stali zákazníky a jejich obsluha službou. Zákazníci neplatí, platí za ně stát a od toho je potřeba stále více požadovat, aby platil to či ono.

A chudí jsou pro mnohé kšeft. Je tu armáda sociálních pracovníků, kteří je opečovávají, aby jich neubývalo a oni nepřišli o práci. Proto také stále zdůrazňují, jak musí dávat větší částky na chudé, podporu a hlavně o děti, které matkám vrací a nedej Bože, aby se dostaly k adopci třeba někam ven. Prostě lidská práva matky nesmí být dotčena.

Potom se uvede nějaký „drastický případ“, který se v médiích omílá, vyberou se peníze, které jsou použity pro chod organizace, platy a různé výdaje. Občas se zrodí v hlavě úředníků „geniální“ projekt, tzn. kšeft pro stavební firmy a subdodavatele, aby ze státního rozpočtu vyvedli peníze pro známé či rodinné příslušníky.

Problém ale komplikuje rasová otázka, kdy policisté, zdravotní personál, určitě i někteří politikové musí být velmi ostražití, aby nebyli nařčeni z rasismu. Do toho přijde kultura z Novy či Primy – bílý je seržant, černý kapitán, pak nějaká novela. V podstatě kultura je nízká až brutální. A v tom jsou vychovávány děti. Nikdo nechce být „hodný“, tak se hlásí k násilnostem a obhroublému jazyku.

Pošlou se k nám „kvóty muslimů“, kteří se taktéž rozmnožují jak „kobylky“ a na další problém je zaděláno. Školy jim bude platit Saudská Arábie, budou chtít mešity, příp. zastoupení ve vládě, v zastupitelstvech, aby mohli taktéž rozhodovat. Pak zde uděláme „dobré“ gesto, vezmeme si tisíce černochů z Afriky a pak bude konec s českým státem. Pro toto se hodí heslo ODS – každý se má postarat sám o sebe.

No a jak z toho ven. Řešení existuje – převzít „švýcarský model“, anebo lidé, kteří nic nedali státní pokladně, taktéž nebudou nic dostávat, a ne je uplácet za budoucí hlasy. Je nutno zpřísnit imigrační politiku a dodržovat platné zákony, které musí být pro všechny občany stejné. Nedávat podpory „nefachčenkům“ na úkor důchodců, jak se to nyní děje, nebo zvyšovat daně a poplatky. O progresivní dani se hovořit nebude, protože bohatí a mocní již platí hodně a jak by k tomu přišli. Ale jak přišli ke korytům, o tom se též nemluví, když mají statisícové platy, na které prostý občan nedosáhne, jelikož nemá tyto správné kontakty nebo není ve správné politické straně.

 

Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava

Reklamy