17. listopad – protest proti vládě.

Měl jsem možnost sledovat přenos ze  17. Listopadu v Praze a byl jsem účastníkem demonstrace v Ostravě a chci se s vámi podělit o své postřehy.


Dnes je většina občanů přesvědčena, že listopad 1989 byl zneužit. Je to den boje za svobodu a demokracii, ale co nám odborářští předáci předvedli s demokracií moc nesouvisí. Přestaňte slepě věřit odborářským vůdcům a při volbách jednoduše nevolte ty, kdo dostali republiku do současné situace! Mám na mysli kompletní politickou špičku od socanů po modré, kde už opravdu nestačí jen diskutovat, jak to předvádějí v médiích znovu a znovu a je čas jednat buď islandskou cestou nebo generální  stávkou. Dnešní politici spoléhají na to, že stejně jako jejich předchůdci z devadesátých let, pokud skončí s politikou, odejdou pokojně užívat nakradený majetek. Z pravdy a lásky zůstaly lži a nenávist, zdevastovaný stát včetně dluhů. Demokracie ale není rozkradený mafiánský stát. Radikalizuje se celá Evropa-lidé se už nechtějí  nechat dál okrádat politiky, bankami a korporacemi. Ta lavina přijde a strhne nás s sebou. Prozatím je to u nás jen slabý odvar, ale pod vlivem těchto okolností to zvládnou i naši občané, protože k tomu budou ekonomicky donuceni. V Ostravě, kde se demonstrace zúčastnilo přes 700 občanů, především ze střední a starší generace, vládla dobrá nálada umocněná kvalitními příspěvky, až na pár výjimek. Nejvíce se líbil písničkář Ziggi, kterého můžeme nazvat novým Karlem Krylem. Své burcující písničky prokládal komentáři k současné situaci a proto ho nemůžete vidět ani slyšet v médiích. To po vyjádření, že se na Hrad valí bývalí  komunisté a to Fischer či Zeman, včetně Dlouhého a frekventanta VUMLu P. Sobotky, které preferují  sdělovací prostředky spolu s pochybnými agenturami.  Projev, ale s velkým, až zavádějícím rozporem měla odborářka za lékařské odbory. Ten si pokazila citací, že se snižuje počet lůžek v porodnicích. Copak si neuvědomuje, že počet porodů klesá- porodníci pak mají dostatek praxí!  S myšlenkou, že by zde měla být jen jedna zdravotní  pojišťovna musíme souhlasit.

Další z projevů, který si získal občany Ostravy přednesl Tomio Okamura. Ten mluvil přesvědčivě a zřejmě si získal řadu voličů, včetně mne. Uvidíme, co o tom  odvysílají masmédia.

Je paradoxem, že shromáždění k 17. Listopadu zorganizoval bývalý člen KSČ spolu se sdružením PROALT, které je řízeno policejními složkami.( viz. článek 17. listopad 2011 v Ostravě) Přesto je třeba poděkovat  organizátorům i účastníkům za zdařilou akci. Pro Nečase jsme bandou křiklounů. On je ale zodpovědný za sílící vliv KSČM a co víc i KSČ! Nějaká radní v Jihočeském kraji mu vadí, ale demokracie neznamená přijímat názory jiných! Naše tzv. elita toto však nedokáže pochopit. Demokracie ve vyspělých zemích vypadá jinak; nedokážu si představit, že by jinde volení politici ignorovali přání občanů včetně vlastních předvolebních slibů! U nás Nečas při aférách ( Peake, Vondra, Drobil a.j.) nepovažuje za vhodné odstoupit, či je vysvětlit.

P.S. Poučme se z listopadu 1989 a nenechme se znovu ošálit pěknými slovy. Naděje na lepší budoucnost stále žije!

Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava

Reklamy