Je možno věřit špičkám ČSSD?

V médiích proběhla zpráva, že ČSSD nebude bránit vyslání vojáků do Mali. Kde jsou proklamace, že je krize a musí se šetřit? Je vidět, že ČSSD se nám pěkně odkrývá a za to pěkně zaplatíme. Opět plané řeči, že žádnou podporu v zahraničních intervencích dávat nebude. Jak vidíme, opět je všechno jinak. Zřejmě se Sobotkovci zbláznili. Vždyť je to podpora agrese, která je pouze v zájmu Francie. Domníváme se, že Francouzi jsou schopni si poradit sami, včetně vyškolení malijské armády a posílení bezpečnostního vlivu.

Zkusme tuto situaci aplikovat na rok 1968, kdy to byla Jugoslávie, která odsoudila okupaci ČSSR a pomáhala našim občanům, kteří se nacházeli na jejím území. My jsme se za to Srbům odvděčili uznáním Kosova. Je třeba paní Madleně, rozené Korbelové připomenout její úlohu v agresi proti zakládajícímu členu OSN – Jugoslávii. Bombardování, které její kamarád Havel nazval humanitární, bylo nejen porušením Charty OSN, ale i Washingtonské smlouvy (Charty NATO). Pošlapání mezinárodního práva provedla Albrightová ve funkci ministryně zahraničních věcí USA. Byl to těžký mezinárodní zločin.

Tak proč se hrabat do nějaké Mali, s kterou v podstatě nemáme žádné smlouvy a občan možná tuší, že je někde v Africe?

Snad by mělo přijít poučení z Afghánistánu  stálo nás to miliardy včetně lidských životů a nic se tam v podstatě nezměnilo a nezmění. Takže ODS, TOP09 a ČSSD jsou v podstatě stejné, jen si hrají na pravici a levici. Což je další nesmysl pro občany, zde jsou totiž již jen bohatí a chudí.

Takto zbytečně vyhozené peníze je možno použít do sociální sféry, zdravotnictví a především investovat do zaměstnanosti, tzn. investice do družstevních a výrobních podniků.

Proto navrhujeme, zrušme tento expediční sbor, který se nazývá armáda a ušetříme na mandatorních výdajích a ještě na super výsluhách, a zbude i na důchodce. Poučme se o vojenském systému Švýcarska, které má tzv. národní milice – 2000 důstojníků a instruktorů, a každý muž po dosažení plnoletosti je povolán na čtyři měsíce na cvičení dle zdravotního stavu.

Na rozdíl od Švýcarska my můžeme fungovat do 55 či 60 let. Dokážeme si představit p. Nečase ve funkci politruka, jenž zdůvodňuje, proč má český občan bojovat za cizí zájmy. Karolína Peake je aktivována zpět do armády coby matka pluku. Kalousek by mohl mít ještě větší uplatnění, a to jako polní kurát, případně by rozdával žold z „kořisti“. Heger by zraněným vojákům za regulační poplatek (v dolarech) poskytoval první pomoc a Hanáková by vojsku zajišťovala kulturní vyžití. No a špičky ČSSD by pak jako obvykle šly příkladem a vyrazily by do útoku v první linii společně s Karlem z TOP09.

Jsme toho názoru, že armáda má bránit v případě napadení svou vlast. Žoldáky jsme měli i na Bílé hoře a jak to dopadlo s českým národem, známe z historie. A navíc se to netýká závazků vůči EU ani vůči NATO.

Proti islámu se lze efektivně bránit doma dobře fungující imigrační politikou a ne zelenými kartami pro dalších 52 států z Afriky a Asie. Žádný multikulturalismus, i to je v programu DSSS. Mějme na paměti citát Fr. Palackého „Čechy Čechům“.

Není těch konfliktů již mnoho? – Kuvajt, Irák, Afghánistán, Egypt, Libye, Sýrie, Libanon, Jemen a teď Mali – vždyť jde jen o suroviny a zdroje, ne o lidi, kterých je jak „sraček“.

 

Mgr. Václav Komárek, Iveta Machová; DSSS Ostrava