Ať každý ví, co nás čeká…?!

Ve čtvrtek vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde sedět na 10, ale jenom na 5let do vězení.

Nebyl uznán vinným za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění,vydírání a loupež.

Dopustil se „jenom“ vydírání a znásilnění.
Považuji to za lidské i profesní selhání vrchního soudu…..!

Téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní
trestního senátu v listopadu 2010:

„…dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka … jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12let, aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec to ze strachu poškozený učinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál.

Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka… na okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem,tak i dvakrát učinil, nejméně třikrát chlapce vzali za ruce a nohy, rozhoupali a z výšky ho nechali dopadnout na zem.

Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy.
Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi, šlapali na něj, kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s cikány v koncentráku, že to budou dělat s ním, protože je bílej; musel se opřít o strom,sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé části těla i do zad, udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému způsobili:

  • zlomeninu 7. žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny,
  • nalomení 10. žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny,
  • trhlinu sleziny s krevním výronem,
  • pohmoždění levé ledviny,
  • pohmoždění břišní slinivky a jater,
  • tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy,
  • mnohočetné pohmožděniny trupu, hlavy i končetin,
  • při pohmoždění svalů prodělal  i mírnější formu tzv.crushsyndromu…

Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče…

Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu… i v současnosti musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky)…“Jsem rozhořčen tím, jak se soudní vrchnost vypořádala s rasistickým vražedným útokem. On totiž vrchní soud za takovou „maličkost“ nebude přece cikánského vraha soudit jako vraha. Přitom sedmnáctiletý cikánský útočník ještě s jedním mladším cikánským klukem málem ukopali k smrti dvanáctiletého chlapce jen proto, že ho náhodně potkali a proto, že „byl bílej“.

Jen shodou štěstěny chlapec přežil.
Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a došel si pro pomoc.
Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden.
Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový a jako pokus o vraždu.

Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není Rom nebo cikán,ale je naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo, že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU. Dvanáctiletý chlapec měl tu „smůlu“, že do něho oba útočníci nebodali.
Protože v takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody, že rána nožem nešla kousek vedle – a přišla by smrt. Když „pouze“ do něho velmi dlouho kopou a mláti ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu? Jo, kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení, to by asi cikánskému útočníkovi trest příliš nesnížili…

Naskýtá se závažná otázka. Jak dlouho a kam až budeme této komunitě ustupovat?!

Tak totiž hodnotí rozhodnutí vrchního soudu mnoho občanů na severu Čech. A já také.
Jaroslav Doubrava, senátor Parlamentu ČR

Prosím poslat komu to půjde, ať se také ví, jak to tu vypadá a jak je k nám utlačovaná menšina vstřícná.

—————–

Reklamy