MÁME NOVÉHO PANA PREZIDENTA

Jmenuje se Ing. Miloš Zeman a v letech 1998-2002 byl předsedou ČSSD a premiérem ČR.

Jeho voliči, vesměs příznivci ČSSD s nadějí čekají, že jejich pan prezident nějak zlepší poměry v české společnosti. Zapomněli asi, jak je vláda sociální demokracie za předsednictví  Miloše Zemana zklamala. Nemohlo tomu být jinak. Přece Václav Klaus a Miloš Zeman  jsou staří přátelé ještě z dob Prognostického ústavu, kde oba pracovali pod vedením Prof. Valtra Komárka.  Vždyť Václav Klaus byl jako prezident dvakrát navštívit „Důchodce na Vysočině“, jak média nazývala současnou hlavu státu. Také vládli republice díky tzv. Opoziční smlouvě“ v naprosté shodě. Zemanova „AKCE ČISTÉ RUCE“ žádné ruce neočistila a shořela jako papír, na kterém byla vyhlášena. Stejně dopadla stavba dálnice       D 47 , jejíž základní kámen osobně poklepal. Stavbu zadal izraelské firmě HOUSING and CONSTRUCTION. Pak nastalo dohadování  se státem o výhody a ceny. Nakonec se začalo se stavbou dálnice až o deset let později. Celkem byla uvedena do provozu  o dvanáct let později oproti projektu a o tolik se opozdil i rozvoj  Moravskoslezského kraje. To mělo samozřejmě dopad i na zaměstnanost v regionu! Také prodal IPB banku japonské firmě NOMURA, která následně  při arbitrážích proti ČR vydělala miliardy, které stát zaplatil, aby se arbitrážím vyhnul!

Prvním počinem novopečeného prezidenta bylo podepsání tzv. EUROVALU, fondu na záchranu krachujícího eura, na nějž budou nyní občané doplácet! Ještě předtím však prohlásil, že se vzdává práva na amnestii. To byl mistrovsky připravený krok sociálnědemokratické ikony: Chvalovský, Smetka, Berka a jim podobní byli na svobodě, co záleží na osudech obětí  silně problematických soudních výroků, jichž je celá řada. Kromě známého případu KAJÍNEK, je to např. případ Vlastimila Pechance. Též případy, jež u soudu pro lidská práva ve Štrasburku ČR prohrála se počítají na tucty. To se však před veřejností tají. Proč by se však měl pan prezident starat o obyčejné občany- chátra a holota ať se postará sama o sebe!  To se už Čechové mohli za posledních 22 let naučit od pana Klause, že se musí každý postarat o sebe! Když se dosud nepoučili, jejich chyba!

První cesta pana prezidenta vedla za sociálními demokraty  na severní Moravu. Za stejnými lidmi,  které v reakci  na ohlasy na jeho první knihu nazval všechny podrazáky. Jeho voliči se mohou těšit, co jim spojenectví  prezidenta s ČSSD přinese Někdejší Zemanův ministr práce a sociálních věcí a pozdější premiér Vladimír Špidla kromě novelizace ZP tradičně pokaždé znevýhodňující zaměstnance   zmrvil vdovské důchody. Byla to právě vláda Miloše Zemana, která začala s deficitními státními rozpočty, které od té doby schvalují parlamenty všem vládám s jediným výsledkem- rostoucím zadlužením. Po zkušenostech s osmi lety vládnutí  ČSSD  měli by se občané hluboce zamyslet, co jim vlastně soc. demokraté přinesli. Eurokomisaře Špidlu, premiéry Grosse a Paroubka a v koncovce  Topolánka, jenž prohlásil na stránkách Práva :“ Je mi ctí s Milošem nesouhlasit“  Proč familiárně nazývá prezidenta republiky křestním jménem účastník  mejdanů u Berlusconiho  ať si každý zodpoví sám .

Jiří Poledno, Ostrava

Reklamy