Důchodci – nedejte se!

Důchodci si zvykli na pomoc státu – to se musí změnit, tak se vyjádřila středočeská předsedkyně hnutí starostové a nezávislí. Taktéž nemá problém co se týká sKaret a druhý pilíř důchodové reformy má být povinný. Působení prezidenta Miloše Zemana je pro mě katastrofa. Tak si tito asociální poslanci z ODS, TOP 09 a starostů představují demokracii, která spočívá v tom, že chtějí aby měli tyto funkce placené z našich daní.

To pak, ale nepotřebujeme zastupitelé, poslance, senátory a vládu či jiné instituce, které zajišťují chod státu protože se každý bude starat sám o sebe. Co to je za demagogie? Komu tedy patří peníze, které občan bez přestávky odváděl na své sociální pojištění či státu. Důchodci si nezvykli na pomoc státu, ale chtějí oprávněně nazpět to co odvedou za více jak 40 let. Mnohdy nedostanou ani 40% zpět a někdo se důchodu pod touto tyranií nedožije vůbec. To se může stát jen u nás.
Naopak o důchodce by mělo být dobře postaráno státem, pak by si nemuseli přivydělávat a mohli si užívat důchodu a byla by práce pro mladé lidi.

Paní poslankyně je poměrně mladá, přesto trpí sklerózou či výpadky paměti, neboť ona vystudovala za státní peníze – tedy za peníze vydělané dnešními důchodci. V této době měla jízdné, stravování a ubytování za minimum, doktora a léky zdarma. Kdežto současní důchodci pracovali a odváděli peníze sátu.

Toto „svinstvo“ realizuje sadistická a asociální TOP 09 a starostové. Podle přísloví „žádný strom neroste do nebe“ buďte ujištěni, že se vám to vrátí. Všimněte si, že tito „katolíci“ mluví stejně – od Duky až po posledního pánbíčkaře. Je nutné, aby tato skvadra skončila a přestala plenit tuto zem.

Je jim třeba přiznat, že v minulých volbách zahráli dokonalou frašku na kterou přišlo hodně platících diváků. Chceme jen slušnou občanskou společnost bez zločinných fašistických, komunistických a kapitalistických zrůd.

Doufám, že každý důchodce a jeho potomstvo, kteří drželi štangli nevzdělanému hraběcímu číru, již procitli. Jediný důchodce, co si zvykne na státní pomoc je spící ministr a předseda této zločinecké strany, tvořené z řad přeběhlíků, kteří ztráceli svůj vliv ve svých minulých stranách.

Takže paní poslankyně by si při svém vzdělání měla uvědomit, že si lidé dlouho nechali hodně věcí líbit ve jménu lepší budoucnosti pro důchodce, jejich děti a vnoučata. Ale od roku 1989 pořád sliby – nyní dozrál čas na změnu – volby se blíží. Dnešní špatná doba se podepisuje na příštích generacích, které začnou hledat spravedlnost či další cestu, která je vyváženost a zajišťuje v rozumné míře občany státu a dává jim na vědomí, že mají odpovědnost za sebe a své rodiny, že mají perspektivu a budoucnost, když budou poctivě pracovat. To má, ale na starosti stát, který od této cesty dává ruce pryč. Jedinou reálnou možností je volit DSSS (bývalé republikány), kteří tento program hájí přes 20 let.


Mgr. Václav Komárek; DSSS Ostrava