ODS anděl spásy pro občany nebo pofiderní komunisté?

Historie vzniku Občanské demokratické strany se traduje od roku 1991. Tehdy u vzniku strany stáli exčlenové Občanského fóra a Občanského hnutí v čele s exprezidentem Václavem Klausem. První vládu, kterou Občanská demokratická strana vytvořila, byla vláda s KDU-ČSL a ODA, tehdy s předsedy Luxem a Kalvodou. Mezitím se vystřídalo již několik desítek skandálů v této straně.

První skandál měl na triku místopředseda ODS pan Macek, který měl rád ženské stvoření a svou manželku celkem často podváděl. Nejenže vláda pana Klause nasekala dluhy ve státním rozpočtu, ale dokonce vytunelovala státní podniky. Vezměte si například Škodovku Mladá Boleslav, prodali ji za nemalou cenu německému Volkswagenu. Tehdy na to upozorňoval předseda Republikánů Miroslav Sládek a byl označen českou vládou za populistu. Mezi těmito skandály po předčasných parlamentních volbách v roce 1998 ODS prohrála a uzavřela prapodivnou opoziční smlouvu mezi Zemanovou ČSSD a Klausovou ODS, která stejně byla zbytečná. V bohumínské ODS současný předseda a právník Mgr. David Maryška má za cíl jediné – svrhnout vládu pana starosty Víchy, což bude vláda takřka z bláta do louže. Bývalý místopředseda ODS Pavel Drobil, sám obviněný z korupce na Ministerstvu životního prostředí, se vzdal postu místopředsedy strany a nedělo se nic. Další expředseda poslaneckého klubu ODS Tluchoř byl údajně obviněn za úplatkářství. A dokonce samotný předseda vlády Nečas se rozvedl se svou manželkou, no proč asi? Aby za své peníze živil nějakou svou sekretářku, která s ním má milostný poměr a kterou dnes vyslýchá policie. Nebo zmíněná kauza exministra obrany Alexandra Vondry, který má aféru kvůli známé kauze Promopro, kde sám manipuloval spolu se sympatizantem ČSSD Martinem Pecinou.

Fakt některé věci hraničí se zdravým rozumem a občan má sám zvážit, jestli volit skutečnou opozici nebo jestli bude trpět zvyšování daní a chlácholení poručníků v parlamentu.

 

Jan Korbelka, DSSS Bohumín

Reklamy