Quo vadis Kalousku?

Česká ekonomika již nestagnuje, ale propadá se do horších čísel a je nyní v EU nejhorší za Řeckem a Kyprem. Problémem se stává i zahraniční obchod. Za poklesem stojí i spotřeba českých domácností i tím, že část svých nákupů realizují za hranicemi státu. Spotřebitel šetří, neutrácí,  protože neví, co bude zítra. Podniky nemají pro koho vyrábět – není zájem o nové zaměstnance, kromě toho oslabila česká koruna jak k dolaru tak k euru.

Investovat do obnovitelných zdrojů se nevyplácí, ale přitom současné ceny elektrické energie neumožňují investice pro obtížnou návratnost. Na této situaci se podílela koalice s neschopným premiérem, který důležitá ministerstva předal TOP 09. Předseda TOP 09, který je znám odporem vůči Čechům a Slovanům  podléhá tlakům z USA. Ne náhodou prezidentskou kampaň pro  p. KS dělala americká firma. Hovoří  se  o Temelínu a přestože ruská nabídka je mnohem výhodnější – viz návštěva bývalého prezidenta Medveděva, který zde v ČR uzavřel miliardové zakázky  a měl zájem o spolupráci s českými firmami, kníže prosazuje americkou firmu Westinghouse.  Jeho řeči,   že naše energetika bude závislá na Rusku, je demagogie, když Němci jsou největší odběratel surovin včetně plynu a ropy z Ruska. Uvědomme si, že Rusko je závislé na Evropě a naopak. US A nemá zájem o rovnoprávné spojence, viz Tatra,  Tamara,Aerovodochody a další subjekty. Spolupráce s Ruskem je efektivnější a přínosnější pro nás včetně vzdálenosti – geografická poloha – značná část Ruska patří k Evropě.

Zadlužení ČR a další špatná politika včetně zahraniční je výsledkem nezodpovědností politiků ODS, ČSSD, TOP 09 včetně stran, které byly v Parlamentě. Kalousek redukoval hospodářskou politiku vlády na udržení 100 miliard. schodku a  obětoval  naprosto všechno – ekonomický růst, nezaměstnanost a škrty veřejných výdajů. Je to samolibý člověk, který si myslí, že je nejlepší a přitom zadlužuje náš stát pravidelně.

Názory na Rusko  nevzdělaného pana K.S. jsou nevhodné ,  proto by neměl na ministerstvu zahraničí co pohledávat,  pro jeho charakterové vlastnosti  včetně jeho totální neschopnosti.

Rusko je pro nás obrovským trhem a to pochopily  i naše firmy. V našem zájmu je s Ruskem stejně jako s Čínou dobře vycházet a ne je neustále kritizovat.  Nynější Rusko není SSSR. Mějme na paměti, že jako Rusko, tak USA hájí především své zájmy. Proto dělejme vyváženou politiku.  Jim nejde o naše dobro, ale o zisk. K Rusku  máme mnohem blíže, Američané ani neví, kde naše země leží – viz Čečensko. Je třeba pochopit, že Rusko je stále velmocí, která nás nepotřebuje, ale my se bez ní neobejdeme.

Pokud se nezačnou ukazovat jiné hodnoty než závist, mamon, pokrytectví, korupce, neschopnost, protekce atd., tak to nikdo nedá do pořádku. Politici způsobili špatnou situaci v zemi, aniž by cítili za tento stav zodpovědnost.

Proto občane, vezmi rozum do hrsti, vždyť se to týká hlavně tebe – viz citát Platón r. 428-328 př.n.l. – nakonec vám budou vládnout ti neschopnější z vás, to je trestem za neochotu podílet se na politice.

Mgr. Václav Komárek

Reklamy