Stát je prý „špatný hospodář“

Tak nám bylo sděleno pravicovými politiky včetně všech médií, že nezadlužený stát nebyl dobrý hospodář. Proto se po roce 1989 začalo privatizovat a zisky šly na účet „podnikatelů“, ztráty a rizika na účet státu. Je fakt, že některé případy se dostaly před soud. Avšak naše justice, proslulá svou pomalostí, umožnila amnestii mnoha pachatelů, zbavit je trauma a neklidných nocí. 

Dnes už nikdo netvrdí, že stát je špatný hospodář, takže je zřejmě dobře, že po letech „zodpovědného“ vládnutí je zadlužený.

Finanční „odborník“ z Národní banky a „oblíbený“ premiér nás připravili o zlatý poklad (bez informování veřejnosti). Další finanční „expert“ Kožený též hospodařil tak, že nám prodal námořní flotilu.

Nerovnoprávnost ční i z církevních restitucí. Běžní restituenti dostali za 1 m2 8,- Kč, zato ti církevní dostali 44,- Kč za 1 m2. A to i přes upozornění zpravodaje Ústavního soudu, že některé postupy vykazují určitý stupeň morální pokleslosti. Platit budeme 30 let, takže se to týká i nenarozených dětí.

Novou vládu vytvoří či vytvořily dvě strany, které se na státním dluhu či způsobu hospodaření podílely.

Nezapomeňme ani na hnutí ANO vedené p. Babišem, který slíbil, že bude řídit stát jako firmu. Pokud pan Babiš nepůjde po vzoru Koženého a dalších, měl by zahájit rekonstrukci státu. Hnutí ANO brzy projde kontrolou veřejnosti, která zjistí, zda projevená důvěra byla oprávněná. Hlavně se to týká zastavení církevních restitucí a zbavení se pověsti morálně pokleslého činu, tak i slibované soběstačnosti zemědělské prvovýrobě. Pro zajímavost, deficit agrárního obchodu činí 30-40 miliard korun ročně při devastaci půdního fondu a dovozu nekvalitního až zdraví škodlivého jídla.

V situaci, kdy ročně odchází do ciziny 150-200 miliard zisku, především z levně získaných podniků pro německý kapitál a taktéž dobrotivosti našeho státu vůči Německu včetně (ne)placení válečných reparací, budeme se zájmem sledovat a především kontrolovat, zda Babiš posouvá svou firmu (stát) k černým číslům. Jen pro zajímavost, i „nedemokratické“ Rusko splatilo dluh ČR, který byl ovšem prodán Zemanovou vládou soukromé firmě.

Ano, byli to republikáni, nyní členové DSSS, kteří upozorňovali na tuto situaci, jak vytrvale a děsivě roste státní zadlužení. Ale pro média a politiky jsme byli jen populisté, extrémisté, či rozvraceči státu nebo splašení sociální demokraté.

Mgr. Václav Komárek a Iveta Machová, DSSS Ostrava 

Reklamy