Gross přijal Krista

Bývalý předseda vlády a ministr vnitra se vyjádřil, že ve vrcholové politice nejednal vždy upřímně.

Co se týká jeho vystoupení v televizi, byla to tragikomedie. V podstatě je za vodou, takže se může věnovat Kristovi jako p. Koláček Buddhovi (bývalý uhlobaron). V opačném případě by musel makat, aby uživil rodinu.

Co se týká zdravotních problémů, není jediný v republice. Avšak s tím rozdílem, že on na to má.

Pokud se pan Gross stal „věřícím občanem“, pak by měl vědět, že Kristus byl chudý a pomáhal lidem, kteří na tom byli mnohem hůř. Měl by si uvědomit, že peníze nejsou to hlavní a měl by to ocenit skutkem. To znamená vrátit peníze, které lze použít na charitu, zdravotně postiženým a nemocným dětem.

Byť je poměrně mladý, zjišťuje, že vše je marnost nad marnost a zůstává se svým svědomím sám.

Je zářným příkladem té nejšpinavější politiky, kde má mnoho následovníků. Ano, takových politiků je u nás mnoho, kteří kradou a lžou. Pak se nedivme, že náš stát se ocitl ve srabu.

Možná si p. Gross neuvědomil, že český národ je jeden z nejvíc ateistických na světě, tzn., že ho málokdo bude litovat. Spíše si mnoho lidí klade otázku, co za jeho vystoupením je a co tím sleduje.  Co si za to občan koupí, že se Grossovi ulevilo. Lidé v tomto státě budou dál živořit a tlouci bídu.

Vlastně náboženství a parlamentní vládní politici mají k sobě blízko. Vše je založeno na slibech. Docela chápeme, že se Gross stal pánbíčkářem, dle přísloví „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“. Vždyť katolická církev získala „své“ majetky podobně jako křišťálový Standa.

Vždyť je to podstata náboženské morálky – můžeš udělat cokoliv, jde jen o to, aby ses smířil s Bohem. Ať už zpovědí, pokáním, odpustky nebo zaplacením budoucích hříchů. Sice netušíme, jak to přijme Boží syn, když p. Gross v několika případech porušil desatero přikázání, včetně „nepokradeš“.

Možná, že mu Kristus odpustí, ale co občan. Přeci nelze shromažďovat majetek a miliony, posypat si hlavu popelem a být dál ctihodným občanem. Obyčejný občan to nazývá jinak – zneužití pravomoci veřejného činitele. Gross by měl spíše jít na policii, přiznat se a pak mu snad občan odpustí.

Pane expremiére, my vaši omluvu nepřijímáme. Neomlouvejte se, vraťte, co jste nakradl, a přijměte trest s pokorou. Toť vzkaz DSSS.

Závěrem je třeba připomenout, že princip je stále stejný – co bývalý vládní politik, to zloděj a lhář, a zmanipulovaný český volič, který jim dává svůj hlas. Pak se nedivme stavu naši země, ve kterém se nachází.

Mgr. Václav Komárek a Iveta Machová, DSSS Ostrava