Evropo, probuď se!

Je třeba si uvědomit, že evropské poměry se musí řešit v Evropě a ne ve Washingtonu. Do čeho se zamíchá USA, tak to končí obvykle katastrofou. Nabubřelost či nevědomost politické elity USA je snad do nebe volající. Takové případy se opakují tak často, že to nemůže být ani náhoda. Liší se jen osobností, časem, místem a snahou dostat pod kontrolu celý svět, a to pod záminkou boje za lidská práva a nastolení demokracie.

Fakta zde nehrají žádnou roli. Je to vytváření falešných představ či iluzí a oběti ztrácí většinu svých práv, především však právo na svůj život. Lidskost se nám nějak ztrácí v nedohlednu, ale hlavně, že hranice mocenského vlivu se posune o kus dále.

Proto Evropa, myšleno EU, musí posílit své sebevědomí tím, že přestane dělat „poníženou lokajskou politiku“ vůči USA a začne dělat politikou svou, založenou na zdravém rozumu a úsudku. Na tom je možno sledovat nepoučitelnost lidstva a opakování historie. Tvrdíme, že jsme „demokratický stát“, ale sdělovací prostředky nám podávají zkreslené informace, včetně dění na Ukrajině. Proč ČT neukazuje rozbité davy, statisíce uprchlíků hledající záchranu v Rusku, včetně mrtvých civilních obětí.

Musíme si uvědomit, že peníze jsou dnes hlavním prostředkem občanské války a na obětech nezáleží. Cílem je dostat stát do dluhů, zajistit si zisk, který se promění ve vlastnictví. Kromě toho MMF a Světová banka půjčky váže na „reformy“, které hospodářství v podstatě zlikvidují. Pak musí dojít k vyprodání veřejného majetku včetně surovin, nerostů, půdy, vody, tepla apod. za účelem splacení státního dluhu.

Tyto praktiky demokracie jsme zažili a zažíváme i u nás. A tak ze svobodného občana se stává nevolník neboli otrok.

Zde je na místě přísloví „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“.

 

Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava


Zdroj: internet

Reklamy