Dobří a špatní lidé

Položme si otázku, proč se slušným lidem stávají velmi špatné věci. Kdo za to může – jsou to náhody nebo mohou za ně lidé či pohromy? Jeden z důvodů, proč lidé trpí, je čas a nepředvídaná událost. Závisí do veliké míry, kde se člověk v danou chvíli nachází. Ale díl viny za zlo spočívá na lidech.

Každý z nás je zkoušen, je přitahován a lákán svou vlastní touhou. Když se tato touha stane plodnou, obvykle zplodí smrt. Lidé, kteří jednají podle špatných či nesprávných tužeb, se nevyhnou špatným následkům. O tom nás učí historie, že lidé páchají špatné věci a působí veliké utrpení. Navíc zkažení lidé mohou ovlivnit další, aby se k jejich špatnému jednání a myšlení připojili a pokračovali v něm, viz současná Ukrajina.

Dostali jsme dar svobodné vůle a jednat tak, jak se nám líbí. Avšak současná světovláda nás nutí, aby nás o tento dar připravila. Stáváme se pouze roboty, kteří dělají jen to, k čemu byli naprogramováni.

Totéž by platilo pouze v případě, že co děláme a co se nám stane, určoval osud. Všichni máme možnost si zvolit, jak budeme jednat, ale to neznamená, že následky lidských chyb a špatných rozhodnutí budou lidstvo či občany sužovat věčně. Dnes značná část lidí si problém lidského utrpení vysvětluje „zákonem karmy“, že sklízejí následky, co v minulém životě dělali. Ale tento koncept nedává žádnou naději, že se špatné věci přestanou dít.

Vidíme to v současné politice světa i u nás, kdy se z lidí stávají bezdomovci, žebráci a bývalí i současní představitelé vládnoucí garnitury nám radí, co máme dělat. Z pohledu obyčejného člověka jsou to pro nás zločinci a zločinecké mafie, aby se pouze oni mohli mít líp na náš úkor.

Jsme svědky neobjektivních zpráv české televize, ale díky internetu máme možnost získat úplně jiné informace. Například místopředseda TOP09 prohlásil, že je volí inteligentní lidé, ale nějak zapomněl říci, že v čele strany mají předsedu, který nebyl schopen dokončit učňák na lesníka.

Taktéž se život neodvíjí v kavárně Slavia v Praze. Uvědomme si, že nám radí sportovci, herci, zpěváci, modelky apod., kteří s bídou dokončili základní vzdělání. Z čeho by pak žili, když kariéra skončí, některým již ve středním věku. Proto je třeba hledat ty „špatné“ a vytvořit z nich hlupáky, populisty, extrémisty a intelektuálové se k tomu propůjčují.

Když jsme se bavili s naším známým, tak řekl, že se mu název strany Dělnická strana sociální spravedlnosti nelíbí. Přitom to nebyl vysokoškolák, jelikož pracuje jako zámečník. Jak je možné, že se sdělovacím prostředkům podařilo přesvědčit obyčejné lidi, že dělník je hlupák a učeň blbec. Proč je strana DSSS urážená, když jsme všichni dělníky státu a platíme daně. Důvod je jasný, naše strana mluví a píše pravdu o tom, co se občanovi nelíbí.

Měli jsme možnost sledovat televizní debatu s p. Okamurou, který v podstatě použil náš program. Proč se nedostává prostoru ve sdělovacích médiích pro naše představitele strany? To není tím, že nejsme parlamentní stranou, ale občan by dostal jiné informace a změnil by pohled na DSSS, což se nehodí některým, kteří by přišli o své prebendy s následným trestem.

 

Mgr. Václav Komárek, DSSS Ostrava

 

Reklamy